გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის მთავარი თემა
|
თამარ მეფე
|
სწავლების საფეხური
|
VI კლასი ჩვენი საქართველო
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
29 მოსწავლე
|
მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
საზ. მეც.V-VI.6.
მოსწავლეს შეუძლია დაახასიათოს სხვადასხვა ისტორიულ ეპოქაში საქართველოში არსებული მმართველობის ფორმები.
საზ. მეც.V-VI.7.
მოსწავლეს შეუძლია დაახასიათოს საქართველოს ისტორიის გამორჩეული პიროვნებები, რომლებიც ქვეყნის მმართველობაში მონაწილეობდნენ.
საზ. მეც.V-VI.8.
მოსწავლეს შეუძლია იმსჯელოს პიროვნებებისა და სხვადასხვა სოციალური ფენის როლზე საქართველოს ისტორიაში.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მოსწავლე ახასიათებს ხვადასხვა
ისტორიულ ეპოქაშისაქართველოში
არსებულიმმართველობის ფორმებს.
მოსწავლე შეძლებს დაახასიათოს საქართველოს
ისტორიის გამორჩეულიპიროვნებები
,რომლებიც ქვეყნის მმართველობაში
მონაწილეობდნენ .
მოსწავლე მსჯელობს პიროვნებებისა და სხვადასხვა
სოციალური ფენის როლზესაქართველოს
ისტორიაში.
|
წინასწარი
ცოდნა
|
მოსწავლეებმა
იციან საქართველოს
მდებარეობა პატარა ინფორმაცია
საქართველოს
მეფეების შესახებ.
როგორ მოიძიონ მასალები,
როგორ
იმუშაონწყვილებად,
ინდივიდუალურად.
|
შეფასების
საგანი და პროცედურებიმოსწავლეებმა იციან საქართველოს
მდებარეობა პატარა ინფორმაცია
საქართველოს
მეფეების შესახებ.
როგორ მოიძიონ მასალები,
როგორ
იმუშაონწყვილებად,
ინდივიდუალურად.
|
მოსწავლეები
ფასდებიან წინასწარ
შედგენილიდა
მათთვის ცნობილი
შეფასების
სქემის მიხედვით.
|
სასწავლო მასალა
და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი, რუკა,
ცარცი, დაფა,
წყარო,დოკუმენტური
მასალა
|
გაკვეთილის
მსვლელობა
|
1
ფაზა-გამოწვევა
აქტივობა
1-კითხვა პასუხი -6 წ
2ფაზა-სიღრმისეული
წვდომა
აქტივობა3.ინფორმაციის
მიწოდება-10 წ
აქტივობა4.ინფორმაციის
ანალიზი-10 წ
3
ფაზა-რეფლექსია
აქტივობა-5წყაროზე
მუშაობა-10წ
აქტივობა- 6
პრეზენტაცია 4წ
აქტივობა-7
შეჯამება 5წ
|
No comments:
Post a Comment